Galerie spárovacích hmot: seznamte se se všemi, vyberte tu pravou

24.03.2020

Jsou použitelné v interiéru i exteriéru, dají se snadno připravit, jednoduše aplikovat, zároveň vynikají skvělou přídržností a plnivostí a v případě potřeby je možné spárování opakovat. Co do kvality a uživatelské přívětivosti, mají naše spárovací hmoty na bázi cementu mnoho společného. A přesto se liší. Při výběru takzvané spárovačky berte ohled nejen na požadovanou barvu, ale také na šíři budoucí spáry a vlastnosti lepeného materiálu. 

Spárovací hmoty Basic: klasika, která nezklame 

ARDEX G4 Basic 1-6 je dostupná v barvě bílé a třech odstínech šedé. Hodí se pro spárování keramiky, přírodního kamene necitlivého na vlhkost, luxferů i mozaiky ze skla, keramiky a porcelánu. Obzvláště vhodná je pro obklady a dlažbu z kameniny. 

O něco širší spektrum využití nabízí ARDEX G5 Basic 2-15. Spárovací hmotu lze použít k vyspárování obkladů a dlažeb z kameniny, keramiky či slinutých obkladů a dlažby, přírodního kamene necitlivého na vlhkost, umělého kamene, štípaných a klinkerových desek, luxferů, fasádních pásků, pohledových lícových cihel a pohledového zdiva. Volit můžete ze čtyř odstínů šedé, od velmi světlé po sytě tmavou. Spárovačka poslouží dobře ve spárách na podlaze i ve stěně. 

Od klasiky po flexibilitu 

Velkým plusem všech flexibilních spárovacích hmot je, že je můžete použít i v místech s podlahovým a stěnovým vytápěním. Zůstávají pružné i po zaschnutí a přizpůsobují se změnám teplot. Připočteme-li skvělou přídržnost, jsou ideálním kandidátem pro trvanlivou spolehlivou výplň vašich spár. 

ARDEX G6 1-6 jsme vyvinuli speciálně pro keramickou dlažbu, hodí se však také pro luxfery, přírodní a umělý kámen necitlivý na vlhkost i pro mozaiku ze skla, keramiky a porcelánu. Vybírat můžete hned ze sedmi odstínů. Od bílé přes béžovou až po několik odstínů šedé. 

Totožné využití nabízí také ARDEX G8S FLEX 1-6, použitelná je však i pro kameninu a vůbec nejvhodnější je pro slinutou dlažbu. Ze všech spárovacích hmot z naší nabídky je tato spárovačka dostupná v nejvíce barvách, na výběr máte hned ze čtrnácti variant. Hmota je navíc rychleschnoucí. 

Flexibilní spárovačky 

Na velkých plochách keramické nebo kameninové dlažby oceníte vlastnosti ARDEX G7 FLEX 2-15. Hmota je mimořádně flexibilní a zároveň přídržná, počítá se zatížením a teplotními výkyvy, k nimž na rozlehlých plochách dochází. Jak už bylo zmíněno, hodí se nejvíce pro keramickou a kameninovou dlažbu, vhodná je však také pro umělý kámen, přírodní kámen necitlivý na vlhkost, slinuté oblaky či dlažbu i štípané a klinkerové desky. Dodáváme ji ve čtyřech odstínech šedé. 

Keramika, kamenina, přírodní a umělý kámen necitlivý na vlhkost, slinuté dlažby, mozaika ze skla, keramiky a porcelánu, klinker, štípané desky, fasádní pásky, luxfery. Všechny výše zmíněné materiály si rozumí se spárovací hmotou ARDEX G9S FLEX 2-15. Speciálně je však tato spárovačka určená pro slinutou dlažbu, dobře poslouží na balkonech a terasách. Je velmi rychle vytvrzená a záhy zatížitelná. Spáry mohou být světlounce šedé až černé. Záleží, který z pěti dostupných odstínů si vyberete. 

Věříme, že nabídkou umíme vyjít vstříc i tomu nejnáročnějšímu zákazníkovi. Řešení zvládneme nabídnout i v případě mimořádně namáhaných spár

Pokud si chcete být výběrem ideální spárovací hmoty naprosto jistí, kontaktujte tým našich servisních techniků