Jasným cílem společnosti ARDEX je vytvářet produkty, které svým uživatelům nabízí vždy něco navíc. Právě proto pracuje až čtvrtina zaměstnanců mateřské společnosti v oddělení vývoje a výzkumu. Neustále tak pracujeme na užitečných inovacích pro naše zákazníky a díky náročným analýzám garantujeme vysokou úroveň kvality bez kompromisů.

Inovace

Inovace nevznikají u ARDEXu jako dílo náhody. Inovace jsou dlouhodobým procesem s cílem nabídnout koncovému uživateli při jeho práci rozhodující technologický náskok a zároveň vysokou míru bezpečí. Pro produkty ARDEX je charakteristická vysoká vydatnost, široké spektrum použití, jednoduchá zpracovatelnost a zároveň šetrnost vůči životnému prostředí.

Nic neovlivnilo historii firmy ARDEX v uplynulých desetiletích tak intenzivně, jako vlastní inovace. Lepidlo na obklady a dlažbu ARDURIT X bylo průkopníkem lepidel pro tenkovrstvé lepení obkladů a dlažby. S ARDIT Z8 vyvinuli naši technici první cementovou nivelační hmotu na evropském trhu. ARDURAPID 35 s ARDURAPID efektem byl v 70. letech první produkt na trhu s krystalickou vazbou vody a od této doby je možné vyrábět potěry s rychlým schnutím a rychlou návazností dalších prací. Mezi poslední inovativní produkty firmy ARDEX patří práškové lepidlo na parkety ARDEX P 41, další důležitý milník v oblasti lepení parketových podlah. Nejmladším případem inovačních snah ARDEXu je tekuté lepidlo pro celoplošné lepení dlažby ARDURIT FB 9 L. Ve spojení se systémy Gutjahr činí práci na balkónech mnohem rychlejší, jednoduší a hlavně jistější.

Kvalita

Dalším těžištěm výzkumu  ARDEXu  je zaručit trvale vysokou kvalitu produktů. Abychom zaručili i nejvyšší míru bezpečnosti, intenzivně testujeme všechny zpracovávané suroviny, jestli splňují přísná kritéria společnosti ARDEX. Analýzy kvality probíhají i v průběhu výrobních procesů, aby se naši zákazníci na nás mohli spolehnout za všech okolností.