Namáhané spáry? Ardex má řešení

18.10.2019

Nanášením spárovací hmoty mezi kachličky a dlaždice jsme se už zabývali. Vyplnit spáry zvládnete hravě, pokud máte zdravé ruce a nevadí vám se trochu umazat. Složitější je to s výběrem správné spárovací hmoty. 

Jiný povrch, jiná spárovačka   

Spárovací hmoty nejsou univerzální. Výběr se řídí jednak podle šířky spár, jednak podle druhu povrchu a podmínek, jimž je povrch vystavován. A také podle druhu materiálu, který nalepujete. Například na skleněné mozaiky se vůbec nemohou používat cementové spárovací hmoty. 

Specifické jsou v tomto ohledu prostory jako kuchyně, vývařovny, bazény, lázně, sprchy, automyčky, různé dílny (…). Dochází zde ke značnému mechanickému i chemickému zatěžování. Pokud nevyplníte spáry odolnou spárovací hmotou, brzy popraskají a začnou se drolit. 

Jakou hmotu vybrat  

V kuchyni, koupelně, prádelně a vůbec všude, kde je vyšší vlhkost a spáry jsou často vystavovány působení účinných čistících prostředků, oceníte spárovací hmotu Ardex RG 12. Dostupná je hned v osmi barevných variantách od bílé přes pískovou až po antracitovou. Spárovačka nepodléhá okolním vlivům a zachovává si barevnou stálost. 

V bazénech, lázních nebo v průmyslových prostorách bude dobře sloužit spárovací hmota Ardex WA. Stejně jako u první jmenované spárovací hmoty se jedná o epoxidovou spárovací hmotu, která je zcela vodotěsná, čímž u povrchů významně prodlužuje životnost. 

Spárovací hmoty se navíc aplikují stejně snadno jako jejich cementové protějšky. Pokud hledáte kvalitní odolnou spárovačku, jsou jasným tipem. 

Jsme na drátě

Potřebujete poradit s výběrem spárovací hmoty? Anebo už máte v tomto ohledu jasno, ale tápete jinde? Kolegové z našeho technického oddělení jsou tu pro vás, vždy připraveni poradit. Neváhejte je kontaktovat.