stavebni Chemie

Jak opravit betonovou podlahu. A nejen tu

05.02.2020

Díra v betonové podlaze? Trhlina ve zdi? Poškozený betonový prefabrikát nebo železobetonová konstrukce? Jakkoliv je beton odolný a trvanlivý materiál, čas od času také potřebuje opravit. Kvalitní opravná malta vám usnadní přípravu, urychlí práci a oddálí dobu, kdy budete muset povrchu znovu dopřát nějakou tu péči. 

Připravit, pozor, opravujeme 

Správná příprava betonového povrchu je před sebemenší opravou nevyhnutelný krok. Nečistoty, prach, barevné nátěry, zbytky omítky – všechny tyto separační částice by vaše snažení předem odsoudily k záhubě. Povrch pečlivě očistěte, vysajte, zbruste, a pokud se některé části povrchu drolí, vezměte na ně kladivo. Doslova. Cokoliv, co nedrží pevně na místě, musí pryč. 

Pokud narazíte na zrezlou betonovou konstrukci, vytrvejte, znovu ji pečlivě očistěte a rez zcela odstraňte. 

Zrezlé železo nutně nepatří do starého železa. Naše novinka, opravná malta ARDEX B 16, je vysoce odolná, snadno zpracovatelná a – co je v tomto případě nejdůležitější – chrání železo před korozí. Hodí se k opravě jakéhokoliv betonového povrchu uvnitř i venku, vyniká odolností vůči různým vlivům a je mimořádně pevná. Jak už bylo řečeno výše. Kvalitní malta usnadní přípravu, urychlí práci a vydrží dlouho. 

Opatrnosti není nikdy dost 

Pokud máte při bližším ohledání případných nosníků a výztuží pochybnosti, konzultujte jejich stav s odborníkem. Sebelepší opravná malta nemůže nosnost poškozeného betonového dílu zachránit. 

ARDEX je vždy s vámi 

Máte přehled o novinkách, které ARDEX představil v novém roce? Prostudujte rozšířenou nabídku sádrových a disperzních stěrek. Víte už, že beton vůbec není nuda? Náš dřívější článek o betonimage zaznamenal u čtenářů mimořádný úspěch. Říkali jsme si, že by se inspirace možná hodila i vám. 

Potřebujete jinou radu z oblasti staveb a stavební chemie? Konzultujte s našimi profesionály.