Izolace balkonu a teras | ARDEX.CZ

Tipy na izolaci balkonů a teras

25.06.2019

Terasa nebo balkón dávají bydlení velkou přidanou hodnotu. Pokud ale chcete, abyste si jejich výhod užívali déle, než pár let, dohlédněte na položení kvalitní izolační hmoty. Povrch těchto extreiérů sice není tak namáhaný, jako například u bazénů, ale působení povětrnostních vlivů může i tak napáchat velké škody. 

Odveďte vodu co nejrychleji pryč

V našich podmínkách může na balkon či terasu napršet nárazově až 40mm vody za hodinu. Povrch musí proto mít sklon aspoň 1°, jinak se voda bude hromadit a může poškodit i konstrukci balkonu. Je pravda, že toto můžete uhlídat jen tehdy, pokud jste právě v procesu stavby. U sanací a rekonstrukcí dejte pozor i na odvádění vody z balkonu. Vyhněte se nevzhledným šmouhám na omítce a zabezpečte hranu balkonu speciálními ukončovacími profily.

Na podkladovou vrstvu patří mezivrstva tvořená nejčastěji podkladovou geotextilií. Na tu se pak dává samotná hydroizolace, nejčastěji ve formě izolačních pásů. Pak už zbývá pouze vrchní vrstva, nejčastěji betonová mazanina pokrytá kachličkami nebo moderní dřevěnou pokládkou.

Nelámejte si hlavu s detaily, zvolte komplexní řešení od Gutjahru

Aby hydroizolace opravdu fungovala, musíte promyslet řadu drobností. Sladit všechny práce taky není úplně lehké, izolační hmoty mohou schnout dlouho a celý postup se pak zpomalí. V Ardexu vám nabízíme inteligentní systém komponentů Gutjahr. Hydroizolaci zajistí izolační pásy, které mají zabudouvanou geotextilii. Jejich položení je opravdu snadné. Na hrany balkonu usaďte ukončovací profily a svody. Detaily doladíte tekutou izolací. Všechny výrobky jsou navzájem kompatibilní. Výsledkem vaší práce bude terasa s funkční hydroizolací, která vám zajistí klidný odpočinek i při vytrvalých deštích. 

Podívejte se na produkty v kategorii Izolace

Podívejte se na systémy pro odvodňování, odvětrávání a izolaci dlažeb Gutjahr