Lepidlo, které odolá větru, dešti

25.11.2019

Lepení venkovních obkladů není pasé ani za sychravého podzimu. Ne s flexibilním lepidlem ARDEX X 90. Rychle tuhne i při nízkých teplotách, je odolné vůči mrazu a za dvě hodiny po nanesení odolá také silnému dešti. Zkrátka, má mnoho plus, která při aplikaci za nepříznivých podmínek oceníte. 

Schne rychle, vydrží hodně 

Možná jste nestihli kameninovou dlažbu položit dřív, ale chcete mít do konce roku hotovo. Možná nemáte zbytí, protože starý povrch dosloužil a s novým do jara čekat nemůžete. Konečně, je jedno, jaký máte důvod. Potřebujete položit dlažbu a přejete si, aby lepidlo schlo rychle. Že tomu počasí neodpovídá? 

Nevěšte hlavu. Flexibilní lepidlo ARDEX X 90 schne rychle i v nízkých teplotách. Při 5°C máte hodinu času na zpracování, po dvou hodinách odolá povrch i silnému dešti, po třech hodinách je dlažba pochůzná. Nižší teploty prodlužují dobu schnutí a dobu, po které může být povrch vystaven zátěži, i tak je flexibilní lepidlo v náročných povětrnostních podmínkách spolehlivým pomocníkem. 

S dlaždicemi lze ještě dvacet minut po pokládce lehce pohybovat a korigovat jejich polohu, po zaschnutí lepidla ale drží pevně na místě. 

Snadná příprava, snadná aplikace

Lepidlo využijete i na slinuté dlažby z keramiky, k lepení mozaiky ze skla a porcelánu nebo desek z přírodního kamene, pokud nejsou citlivé na vlhkost. ARDEX X 90 lze aplikovat také na nevyzrálé podklady z betonu a zdiva, pokud jsou staré alespoň tři měsíce. Podmínkou je pevný nosný povrch zbavený nečistot. Samotnou hmotu pak stačí smíchat s příslušným množstvím vody a dobře promíchat. Na povrch nanášejte zubovou stěrkou. 

Třebaže jsme tentokrát vyzdvihli vlastnosti lepidla při venkovní aplikaci, je vhodné a stejně spolehlivé i v interiérech. Tým našich techniků vám poradí s vhodnými doplňkovými produkty s ohledem na prostředí, kde hodláte lepidlo použít. Přejeme šikovnou ruku při aplikaci.